Events Calendar Pro - en to bg translation catalogue (428 entries)

en:  and
bg: и 

en:  months
bg:  месеца

en: %1$s for week of %2$s
bg: %1$s за седмица от %2$s

en: %d instances of this event have been created through %s. <a href="%s">Learn more.</a>
bg: %d повтарения на това събитие са създадени до %s. <a href="%s">Научете повече.</a>

en: %d%% complete
bg: %d%% завършено

en: %s List Navigation
bg: %s Списък Навигация

en: %s for week of %s
bg: %s за седмица от %s

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
bg: %sFAQs за инсталация/настройка%s от нашата страница за поддръжка могат да ви помогнат да разберете какво може и какво не може нашето разширение. Тази секция от Често задаваните въпроси може да ви е от полза при правене на базови настройки, които не са включени в съветника Първи стъпки.

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
bg: %sНовият ни съветник Първи стъпки%s е създаден за хора във вашето положение. Той включва видеа и обяснения тип Стъпка по Стъпка илюстрирани със съответните screenshot-и, което ще ви превърне в специалист за нула време.

en: &larr; Back to %s
bg: &larr; Назад към %s

en: (See all)
bg: (Виж всички)

en: , and
bg: , и

en: , and
bg: , и 

en: <p>Choose the default venue & organizer. Set default address information to save time when entering a new venue or organizer.</p><p>You can override these settings as you enter a new event.</p>
bg: <p>Изберете организатор и място по подразбиране. Сложете адрес по подразбиране, за да спестите време при създаването на нов организатор или място.</p><p>Можете да презапишете автоматично попълнените данни докато създавате ново събитие.</p>

en: <span class="tribe-nav-label">Next</span> <span>&raquo;</span>
bg: <span class="tribe-nav-label">Следващи</span> <span>&raquo;</span>

en: <span>&laquo;</span> <span class="tribe-nav-label">Previous</span>
bg: <span>&laquo;</span> <span class="tribe-nav-label">Предишни</span>

en: <span>&laquo;</span> Previous %s
bg: <span>&laquo;</span> Предишно %s

en: <span>&laquo;</span> Previous Week
bg: <span>&laquo;</span> Предишна седмица

en: A widget that displays the next upcoming x events.
bg: Джаджа, която показва следващите Х предстоящи събития.

en: Accent Color
bg: Цвят на Акцент

en: Add Another Rule
bg: Добавяне на ново правило

en: Add Exclusion
bg: Добави изключение

en: Add a filter
bg: Добавяне на филтри

en: Add another
bg: Добави друг

en: Additional %s Fields
bg: Допълнителни %s полета

en: Additional Fields
bg: Допълнителни полета

en: Address
bg: Адрес

en: Address:
bg: Адрес:

en: After
bg: След

en: All %1$s for %2$s
bg: Всички %1$s за %2$s

en: All Day
bg: Цял ден

en: Allow users to decide whether to show all instances of a recurring event.
bg: Позволи на потребителите сами да решават дали да виждат всички дати на повтарящите се събития.

en: An event every %1$s day(s) that begins at %2$s and lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s) with no end date
bg: Събитие на всеки %1$s ден/дни, което започва на %2$s и продължава %3$s ден/дни и %4$s час(а), без крайна дата

en: An event every %1$s day(s) that begins at %2$s and lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), but only create %5$s event(s)
bg: Събитие на всеки %1$s ден/дни, което започва на %2$s и продължава %3$s ден/дни и %4$s час(а). Създаване на %5$s събитие(я)

en: An event every %1$s day(s) that begins at %2$s and lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), the last of which will begin on %5$s
bg: Събитие на всеки %1$s ден/дни, което започва на %2$s и продължава %3$s ден/дни и %4$s час(а). Последното започва на %5$s

en: An event every %1$s day(s) that lasts %2$s day(s) and %3$s hour(s) with no end date
bg: Събитие на всеки %1$s ден/дни, което продължава %2$s ден/дни и %3$s час(а), без крайна дата

en: An event every %1$s day(s) that lasts %2$s day(s) and %3$s hour(s), but only create %4$s event(s)
bg: Събитие на всеки %1$s ден/дни, което продължава %2$s ден/дни и %3$s час(а). Създаване на %4$s събитие(я)

en: An event every %1$s day(s) that lasts %2$s day(s) and %3$s hour(s), the last of which will begin on %4$s
bg: Събитие на всеки %1$s ден/дни, което продължава %2$s ден/дни и %3$s час(а). Последното започва на %4$s

en: An event every %1$s month(s) on %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s) with no end date
bg: Събитие случващо се на всеки %1$s месец(а) на %2$s, започва на %3$s и продължава %4$s ден/дни и %5$s час(а), без крайна дата

en: An event every %1$s month(s) on %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), but only create %6$s event(s)
bg: Събитие случващо се на всеки %1$s месец(а) на %2$s, започва на %3$s и продължава %4$s ден/дни и %5$s час(а). Създаване на %6$s събитие(я)

en: An event every %1$s month(s) on %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), the last of which will begin on %6$s
bg: Събитие случващо се на всеки %1$s месец(а) на %2$s, започва на %3$s и продължава %4$s ден/дни и %5$s час(а). Последното започва на %6$s

en: An event every %1$s month(s) on %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s) with no end date
bg: Събитие случващо се на всеки %1$s месец(а) на %2$s, което продължава %3$s ден/дни и %4$s час(а), без крайна дата

en: An event every %1$s month(s) on %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), but only create %5$s event(s)
bg: Събитие случващо се на всеки %1$s месец(а) на %2$s, което продължава %3$s ден/дни и %4$s час(а). Създаване на %5$s събитие(я)

en: An event every %1$s month(s) on %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), the last of which will begin on %5$s
bg: Събитие случващо се на всеки %1$s месец(а) на %2$s, което продължава %3$s ден/дни и %4$s час(а). Последното започва на %5$s

en: An event every %1$s month(s) on day %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s) with no end date
bg: Събитие случващо се в(ъв) %2$s на всеки %1$s месец(а), което започва на %3$s и продължава %4$s ден/дни и %5$s час(а), без крайна дата

en: An event every %1$s month(s) on day %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), but only create %6$s event(s)
bg: Събитие случващо в(ъв) %2$s на всеки %1$s месец(а), което започва на %3$s и продължава %4$s ден/дни и %5$s час(а). Създаване на %6$s събитие(я)	

en: An event every %1$s month(s) on day %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), the last of which will begin on %6$s
bg: Събитие случващо в(ъв) %2$s на всеки %1$s месец(а), което започва на %3$s и продължава %4$s ден/дни и %5$s час(а). Последното започва на %6$s

en: An event every %1$s month(s) on day %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s) with no end date
bg: Събитие случващо в(ъв) %2$s на всеки %1$s месец(а), което продължава %3$s ден/дни и %4$s час(а), без крайна дата

en: An event every %1$s month(s) on day %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), but only create %5$s event(s)
bg: Събитие случващо в(ъв) %2$s на всеки %1$s месец(а), което продължава %3$s ден/дни и %4$s час(а). Създаване на %5$s събитие(я)

en: An event every %1$s month(s) on day %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), the last of which will begin on %5$s
bg: Събитие случващо в(ъв) %2$s на всеки %1$s месец(а), което продължава %3$s ден/дни и %4$s час(а). Последното започва на %5$s

en: An event every %1$s week(s) on %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s) with no end date
bg: Събитие, случващо се в(ъв) %2$s през %1$s седмица/седмици, което започва на %3$s и продължава %4$s ден/дни и %5$s час(а), без крайна дата

en: An event every %1$s week(s) on %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), but only create %6$s event(s)
bg: Събитие, случващо се в(ъв) %2$s през %1$s седмица/седмици, което започва на %3$s и продължава %4$s ден/дни и %5$s час(а). Създаване на %6$s събитие(я)	

en: An event every %1$s week(s) on %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), the last of which will begin on %6$s
bg: Събитие, случващо се в(ъв) %2$s през %1$s седмица/седмици, което започва на %3$s и продължава %4$s ден/дни и %5$s час(а). Последното започва на %6$s

en: An event every %1$s week(s) on %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s) with no end date
bg: Събитие, случващо се в(ъв) %2$s през %1$s седмица/седмици, което продължава %3$s ден/дни и %4$s час(а), без крайна дата

en: An event every %1$s week(s) on %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), but only create %5$s event(s)
bg: Събитие, случващо се в(ъв) %2$s през %1$s седмица/седмици, което продължава %3$s ден/дни и %4$s час(а). Създаване на %5$s събитие(я)

en: An event every %1$s week(s) on %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), the last of which will begin on %5$s
bg: Събитие, случващо се в(ъв) %2$s през %1$s седмица/седмици, което продължава %3$s ден/дни и %4$s час(а). Последното започва на %5$s

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on %3$s that begins at %4$s and lasts %5$s day(s) and %6$s hour(s) with no end date
bg: Събитие случващо се на %1$s година(и) през %2$s на %3$s, започващо на %4$s и продължаващо %5$s ден/дни и %6$s час(а), без крайна дата

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on %3$s that begins at %4$s and lasts %5$s day(s) and %6$s hour(s), but only create %7$s event(s)
bg: Събитие случващо се на %1$s година(и) през %2$s на %3$s, започващо на %4$s и продължаващо %5$s ден/дни и %6$s час(а). Създаване на %7$s събитие(я)

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on %3$s that begins at %4$s and lasts %5$s day(s) and %6$s hour(s), the last of which will begin on %7$s
bg: Събитие случващо се на %1$s година(и) през %2$s на %3$s, започващо на %4$s и продължаващо %5$s ден/дни и %6$s час(а). Последното започва на %7$s

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on %3$s that lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s) with no end date
bg: Събитие случващо се на %1$s година(и) през %2$s на %3$s, продължаващо %4$s ден/дни и %5$s час(а), без крайна дата.

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on %3$s that lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), but only create %6$s event(s)
bg: Събитие случващо се на %1$s година(и) през %2$s на %3$s, продължаващо %4$s ден/дни и %5$s час(а). Създаване на %6$s събитие(я)

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on %3$s that lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), the last of which will begin on %6$s
bg: Събитие случващо се на %1$s година(и) през %2$s на %3$s, продължаващо %4$s ден/дни и %5$s час(а). Последното започва на %6$s 

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on day %3$s that begins at %4$s and lasts %5$s day(s) and %6$s hour(s) with no end date
bg: Събитие случващо се на %1$s година(и) в %2$s на ден %3$s, започващо от %4$s и продължаващо %5$s ден/дни и %6$s час(а), без крайна дата.

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on day %3$s that begins at %4$s and lasts %5$s day(s) and %6$s hour(s), but only create %7$s event(s)
bg: Събитие случващо се на %1$s година(и) в %2$s на ден %3$s, започващо от %4$s и продължаващо %5$s ден/дни и %6$s час(а). Създаване на %7$s събитие(я)

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on day %3$s that begins at %4$s and lasts %5$s day(s) and %6$s hour(s), the last of which will begin on %7$s
bg: Събитие случващо се на %1$s година(и) в %2$s на ден %3$s, започващо от %4$s и продължаващо %5$s ден/дни и %6$s час(а). Последното започва на %7$s

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on day %3$s that lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s) with no end date
bg: Събитие случващо се на %1$s година(и) в %2$s на ден %3$s, продължаващо %4$s ден/дни и %5$s час(а), без крайна дата

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on day %3$s that lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), but only create %6$s event(s)
bg: Събитие случващо се на %1$s година(и) в %2$s на ден %3$s, продължаващо %4$s ден/дни и %5$s час(а). Създаване на %6$s събитие(я)

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on day %3$s that lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), the last of which will begin on %6$s
bg: Събитие случващо се на %1$s година(и) в %2$s на ден %3$s, продължаващо %4$s ден/дни и %5$s час(а). Последното започва на %6$s

en: An event every day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s) with no end date
bg: Ежедневно събитие, което ще продължи %1$s ден/дни и %2$s час(а), без крайна дата.

en: An event every day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), but only create %3$s event(s)
bg: Ежедневно събитие, което ще продължи %1$s ден/дни и %2$s час(а). Създаване на %3$s събитие(я)

en: An event every day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), the last of which will begin on %3$s
bg: Ежедневно събитие, което ще продължи %1$s ден/дни и %2$s час(а). Последното започва на %3$s

en: An event every month on the same day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s) with no end date
bg: Ежемесечно събитие в един и същи ден от седмицата, което ще продължи %1$s ден/дни и %2$s час(а), без крайна дата

en: An event every month on the same day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), but only create %3$s event(s)
bg: Ежемесечно събитие в един и същи ден от седмицата, което ще продължи %1$s ден/дни и %2$s час(а). Създаване на %3$s събитие(я)

en: An event every month on the same day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), the last of which will begin on %3$s
bg: Ежемесечно събитие в един и същи ден от седмицата, което ще продължи %1$s ден/дни и %2$s час(а). Последното започва на %3$s

en: An event every week on the same day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s) with no end date
bg: Ежеседмично събитие в един и същи ден от седмицата, което ще продължи %1$s ден/дни и %2$s час(а), без крайна дата.

en: An event every week on the same day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), but only create %3$s event(s)
bg: Ежеседмично събитие в един и същи ден от седмицата, което ще продължи %1$s ден/дни и %2$s час(а). Създаване на %3$s събитие(я)

en: An event every week on the same day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), the last of which will begin on %3$s
bg: Ежеседмично събитие в един и същи ден от седмицата, което ще продължи %1$s ден/дни и %2$s час(а). Последното започва на %3$s

en: An event every year on the same date that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s) with no end date
bg: Ежегодно събитие на една и съща дата, което ще продължи %1$s ден/дни и %2$s час(а), без крайна дата

en: An event every year on the same date that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), but only create %3$s event(s)
bg: Ежегодно събитие на една и съща дата, което ще продължи %1$s ден/дни и %2$s час(а). Създаване на %3$s събитие(я)

en: An event every year on the same date that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), the last of which will begin on %3$s
bg: Ежегодно събитие на една и съща дата, което ще продължи %1$s ден/дни и %2$s час(а). Последното започва на %3$s

[ctx: An unspecified end date]
en: an unspecified date
bg: не е въведена дата

en: April
bg: Април

en: Are you sure you want to trash all occurrences of these events?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изпратите в кошчето всички повторения на това събитие?

en: Are you sure you wish to remove this field and its data from all events? Once you click OK this cannot be undone.
bg: Сигурни ли сте, че искате да премахнете това поле и цялата информация въведена чрез него за всички събития? Това действие е необратимо.

en: At least one option (e.g. Vegetarian, Kosher, Paleo)
bg: Поне една възможност (напр. Вегетарианско, Корейско)

en: August
bg: Август

en: Automatically remove recurring event instances older than this
bg: Автоматично премахване на повтарящите се събития по-стари от

en: Before posting a new thread, please do a search to make sure your issue hasn't already been addressed. When posting please make sure to provide as much detail about the problem as you can (with screenshots or screencasts if feasible), and make sure that you've identified whether a plugin / theme conflict could be at play in your initial message.
bg: Преди да отворите нова тема, моля използвайте търсачката, за да се уверите, че този въпрос вече не е обсъждан. Постарайте се да предоставите колкото се може повече информация относно възникналия проблем (със скрийншоти и скрийнкастове, където е възможно). Ако подозирате, че проблема може да се дължи на конфликт с друго разширение или тема, трябва да го упоменете още в първата си публикация.

en: Break from Series
bg: Изваждане от серията

en: Break this event out of its series and edit it independently
bg: Изваждане на събитието от серията му и самостоятелна редакция

en: Button Color
bg: Цвят на бутона

en: Calendar Date Bar Color
bg: Цвят на лентата с датата

en: Calendar Header Color
bg: Цвят на Header-а на календара

en: Calendar Hightlight Color
bg: Цвят на маркировката в календара

en: Calendar Table Color
bg: Цвят на таблицата на календара

en: Check this to only show weekdays on Week View
bg: Изберете тази опция, за да се показват само работни дни в седмичен изглед

en: Checkbox
bg: Поле за отметка

en: Checkbox - for multiple choice
bg: Поле за отметка - избор на множество възможности

en: City
bg: Град

en: Clean up recurring events after
bg: Изчистване на повтарящи се събития след

en: Completed!
bg: Готово!

en: Could not process queue for event %1$d: %2$s
bg: Опашката за събитие %1$d: %2$s не може да бъде обработена

en: Countdown Completed Text:
bg: Текст за приключено обратно броене:

en: Country
bg: Страна

en: Create recurring events in advance for
bg: Предварително създаване на повтарящи се събития за

en: Custom
bg: Персонално

en: Custom recurrences must have a type selected.
bg: Индивидуалните превила за повтаряемост трябва да имат избран тип.

en: Custom recurrences must have all data present.
bg: Трябва да въведете цялата информация за индивидуалните правила за повтаряемост.

en: Daily
bg: Дневно

en: Daily until %1$s
bg: Всеки ден до %1$s

en: Date
bg: Дата

en: Date out of range.
bg: Изберете по-близка дата.

en: Day
bg: Ден

en: Day(s)
bg: Ден/Дни

en: Day/List View
bg: Изглед Ден/Списък

en: December
bg: Декември

en: Default Content
bg: Съдържание по подразбиране

en: Default address
bg: Адрес по подразбиране

en: Default city
bg: Град по подразбиране

en: Default country
bg: Страна по подразбиране

en: Default organizer
bg: Организатор по подразбиране

en: Default phone
bg: Телефон по подразбиране

en: Default postal code/zip code
bg: Пощенски код по подразбиране

en: Default province
bg: Област по подразбиране

en: Default state
bg: Щат по подразбиране

en: Default venue
bg: Място по подразбиране

en: Delete Series Permanently
bg: Изтриване на серията завинаги

en: Delete all events in this series permanently
bg: Изтриване на всички събития в серията завинаги

[ctx: Describes a day of the month (e.g. "day 5" or "day 27")]
en: day %1$s
bg: ден %1$s

en: Description
bg: Описание

en: Details Background Color
bg: Цвят на фона на Детайли

en: Display:
bg: Изглед:

en: Displays a list of upcoming events at a specific venue.
bg: Показване на списък с предстоящите събития на определено място.

en: Displays events by day for the week.
bg: Показва събитията от седмицата по дни.

en: Displays the time remaining until a specified event.
bg: Показване на оставащото време до определено събитие.

en: Distance
bg: Разстояние

en: Dropdown
bg: Падащо меню

en: Dropdown Menu - for a dropdown menu
bg: Падащо меню - за да се покаже списък с възможности

en: Edit All
bg: Редакция на всички

en: Edit Future Events
bg: Редакция на бъдещи събития

en: Edit Series
bg: Редакция на серии

en: Edit Single
bg: Индивидуална корекция

en: Edit Upcoming
bg: Редакция на предстоящи

en: Edit all events in this series
bg: Редакция на всички събития в серията

en: Enabling this option this will not remove custom field data or functionality, just the default meta box editor.
bg: Включването на тази опция ще премахне възможността за персонални полета, ще е налично само стандартното каре с информация.

en: End Date
bg: Крайна дата

en: Enter the field label as you want it to appear (this will be the label in the same way "Start Date," "Organizer," etc appear in the event details box on the frontend). Select whether the field will be a text field; URL field; radio buttons; checkboxes; or a dropdown. All of these with the exception of text and URL allow for multiple options to be included, which you can add — one per-line — in the right-hand column. If you feel flummoxed, we've got you covered with a %s.
bg: Въведете името на полето, както желаете да се показва (както "Начална дата", "Организатор" и др.). Изберете дали полето ще бъде текстово, интернет адрес, радио бутон, поле за отметка или падащо меню. Всички полета, освен това за адрес, позволяват да се въведат множество възможности. Всички възможно опции трябва да са въведени по една на ред в дясната колона. Ако се чувствате объркани, ние ще ви помогнем с %s.

en: Enter the format to use for week days. Used when showing days of the week in Week view.
bg: Въведете формата, който да се използва за дните от седмицата. Използва се при показване на дните от седмицата в Седмичен изглед.

en: Event Cats
bg: Категории на събитиe

en: Event Cost
bg: Цена на събитие

en: Event:
bg: Събитие:

en: Event:
bg: Събитие:

en: Events Calendar
bg: Събитиен календар

en: Events Countdown
bg: Обратно броене

en: Events Featured Venue
bg: Най-популярни места

en: Events List
bg: Списък със събития

en: Every
bg: Всеки

en: Every Day
bg: Всеки ден

en: Every Month
bg: Всеки месец

en: Every Week
bg: Всяка седмица

en: Every Year
bg: всяка година

en: Exclusions:
bg: Изключения:

en: F
bg: Пт

en: February
bg: Февруари

en: Field Label
bg: Заглавие на поле

en: Field Type
bg: Вид на поле

en: Field type. These are:
bg: Тип на полето. Такива са:

en: Fifth
bg: Пети(а)

en: Filter Bar Color
bg: Цвят на лентата за търсене

en: Filters
bg: Филтри

en: Find out more
bg: Виж повече

en: First
bg: Първи(а)

en: Fix geolocation data
bg: Поправяне на местоположение

en: Fix venues data
bg: Поправяне на информацията за места

en: Fixed geolocation data for %d venues
bg: Поправена е информацията за местопожението на %d място/места

en: Fourth
bg: Четвърти(а)

en: Frequency
bg: Честота

en: Frequency of recurring event must be a number
bg: Честотата на повтаряне на събитията трябва да бъде число

en: Friday
bg: Петък

en: Front-end recurring event instances toggle
bg: Превключване на случаите на повтарящи се събития в изглед "на живо"

en: General Theme
bg: Основна тема

en: Global Elements
bg: Глобални елементи

en: Global configurations for the styling of The Events Calendar
bg: Глобални настройки на стиловете на The Events Calendar

en: Hide
bg: Скриване

en: Hide location search
bg: Скриване на търсеното по местоположение

en: Hide related events
bg: Скриване на Свързани теми

en: Hide this widget if there are no upcoming events:
bg: Скриване на джаджата ако няма предстоящи събития:

en: Hide weekends on Week View
bg: Скрий уикендите в седмичен изглед

en: Highlight Color:
bg: Цвят на маркировката:

en: Hooray!
bg: Ура!

en: Horizontal Layout
bg: Хоризонтално оформление:

en: Hours
bg: Часа

en: If fields are left empty when they're submitted, automatically fill them in with these values.
bg: Ако полетата са оставени празни, автоматично да се попълват с тези стойности.

en: If this is your first time using The Events Calendar Pro, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
bg: Ако това е първият път в който използвате The Events Calendar Pro и сте готови да създадете първото си събитие, тук сме подготвили няколко основни неща, които смятаме, че ще са ви от полза.

en: Is
bg: Е

en: Is Not
bg: Не е

en: January
bg: Януари

[ctx: Joins the last item in a list of items (i.e. the "and" in Monday, Tuesday, and Wednesday)]
en: and
bg: и

en: July
bg: Юли

en: June
bg: Юни

en: Kilometers
bg: Километри

en: Label (e.g. Meal Plans)
bg: Заглавие (напр. Идеи за храна)

en: Last
bg: Последен(на)

en: Latitude
bg: Географска ширина

en: Layout:
bg: Оформление:

en: Link Color
bg: Цвят на връзката

en: Location
bg: Местоположение

en: Longitude
bg: Географска дължина

en: M
bg: Пн

en: M j, Y @ G:i
bg: j M, Y @ G:i

en: Map
bg: Карта

en: Map view search distance limit
bg: Лимит на разстоянието при търсене в изглед Карти

en: March
bg: Март

en: Match all
bg: Сравни всички

en: Match any
bg: Сравни няколко

en: May
bg: Май

en: Miles
bg: Мили

en: Monday
bg: Пон

en: Month(s) on the:
bg: Месец(и):

en: Month/Week View
bg: Изглед Месец/Седмица

en: Monthly
bg: Месечно

en: Monthly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
bg: Месечно повтарящите се събития по индивидуален модел не могат да имат тире вместо ден на провеждане.

en: Monthly on the same day
bg: Всеки месец на този ден

en: Monthly on the same day until %1$s
bg: Всеки месец на този ден до %1$s

en: Move all events in this series to the Trash
bg: Преместване на всички събития от тази серията в кошчето

en: Near
bg: Наоколо

en: Never
bg: Никога

en: Next %s <span>&raquo;</span>
bg: Следващо %s <span>&raquo;</span>

en: Next Event
bg: Следващо събитие

en: Next Week <span>&raquo;</span>
bg: Следваща седмица <span>&raquo;</span>

en: No
bg: Не

en: No Default
bg: Няма стойност по подразбиране

en: No Events Today
bg: Днес няма събития

en: No default set
bg: Не е зададена стойност по подразбиране

en: No matching events listed under %s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
bg: Няма съвпадащи събития, публикувани като %s. Моля, прегледайте Календара, за пълния списък със събития.

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong> this week. Try searching another week.
bg: Няма намерени резултати за събития в или около <strong>"%s"</strong> тази седмица. Опитайте с друга седмица.

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong>.
bg: Не са намерени събития в или около <strong>"%s"</strong>.

en: No results were found for this week. Try searching another week.
bg: Няма намерени резултати за тази седмица. Опитайте търсене с друга седмица.

en: No saved organizers yet.
bg: Все още няма запаметени организатори.

en: No saved venues yet.
bg: Все още не е запаметено.

en: No upcoming %s.
bg: Няма предстоящи %s.

en: None
bg: Няма

en: November
bg: Ноември

en: Number of events to show per day:
bg: Брой събития, които да се показват на ден:

en: Number of events to show:
bg: Брой събития, които да се показват:

en: October
bg: Октомври

en: On
bg: На

en: On &#8220;Next Event&#8221; type of countdown, this text will only show when there are no events to show.
bg: На &#8220;Следващо събитие&#8221; вид на обратното броене, този текст ще се показва само когато няма събития за показване.

en: On and After
bg: На и след

en: On and Before
bg: На и преди

en: On the:
bg: На:

en: Once
bg: Веднъж

en: One country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom. <br> (Replaces the default list.)
bg: По една страна на ред, във следния формат: <br>САЩ, Съединени Американски Щати <br> БГ, България. <br> (Презаписва списъка по подразбиране.)

en: Options
bg: Опции

en: Options (one per line)
bg: Настройки (по една на ред)

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" and "Global Elements" sections
bg: Настройките, направени тук ще презапишат тези от секции "Основна тема" и "Глобални елементи"

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" section
bg: Настройките избрани тук ще презапишат тези от секция "Основна тема"

en: Organizer
bg: Организатор

en: Organizer draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
bg: Черновата на организатора е обновена. <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: Organizer published. <a href="%s">View organizer</a>
bg: Организатора е публикуван. <a href="%s">Преглед</a>

en: Organizer scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview organizer</a>
bg: Организатора е планиран за: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Преглед</a>

en: Organizer submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
bg: Организатора е записан. <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: Organizer updated. <a href="%s">View organizer</a>
bg: Организатора е обновен. <a href="%s">Преглед</a>

en: Other
bg: Друг

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
bg: В случай, че се чувствате готови, можете да преминете към меню Събития, за да добавите първото си събитие.

en: Our number one goal is helping you succeed, and to whatever extent possible, we'll help troubleshoot and guide your customizations or tweaks. While we won't build your site for you, and we can't guarantee we'll be able to get you 100% integrated with every theme or plugin out there, we'll do all we can to point you in the right direction and to make you -- and your client, as is often more importantly the case -- satisfied.
bg: Нашата цел номер едно е вие да успеете, поради което ще ви помогнем с персонализирането и отстраняването на възникналите проблеми. Въпреки че не можем да изградим сайта ви вместо вас, нито да гарантираме 100% съвместимост с всяка WP тема или разширение, ще направим всичко възможно да ви насочим в правилната посока, за да останете вие и вашите клиенти доволни.

en: Phone
bg: Телефон

en: Photo
bg: Снимка

en: Photo Background Color
bg: Цвят на фона на снимките

en: Photo View
bg: Изглед Снимки

[ctx: Placeholder text for a day of the week (or days of the week) before the user has selected any]
en: [day]
bg: [ден]

[ctx: Placeholder text for a month (or months) before the user has selected any]
en: [month]
bg: [месец]

en: Post Title Color
bg: Цвят на заглавието

en: Postal Code
bg: Пощенски код

en: Price
bg: Цена

en: Price Background Color
bg: Цвят на фона на цената

en: Radio
bg: Радио бутон

en: Radio Button - to select only one
bg: Радио бутон - само една възможност

en: Radio Buttons
bg: Радио бутони

en: Recurrence Count
bg: Брой повтарящи се събития

en: Recurrence Description:
bg: Обяснение на повтаряемостта:

en: Recurrence End Date
bg: Крайна дата на повтаряемостта

en: Recurrence Pattern:
bg: Модел на повторението:

en: Recurrence Rules:
bg: Правила за повтаряемост:

[ctx: Recurrence rule separator]
en: ,<br> and
bg: ,<br> и

en: Recurring
bg: Повторение

en: Recurring %s
bg: Повтарящо се %s

en: Recurring event data is still being generated for this event. Don&#146;t worry, you can safely navigate away &ndash; the process will resume in a bit in the background.
bg: Данните за повтарящото се събитие все още се обработват. Не се притеснявайте да излезете от страницата, процесът ще продължи на заден план.

en: Recurring event instances
bg: Колко пъти ще се повтори събитието

en: Recurring events will be created this far in advance
bg: Повтарящите събития ще се създават толкова време предварително

en: Related %s
bg: Свързани %s

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove related events from the single event view
bg: Премахване на Свързани теми от изглед Единично събитие

en: Removes location search field from the events bar on all views except for map view.
bg: Премахва полето за търсене по местоположение за всички изгледи с изкючение на изглед Карти.

en: Restore Series
bg: Възстановяване на серия

en: Restore all events in this series from the Trash
bg: Възстановяване на всички събития от тази серия

en: Sa
bg: Сб

en: Same time
bg: По същото време

en: Saturday
bg: Събота

en: Search
bg: Търсене

en: Second
bg: Втори(а)

en: Select a State
bg: Избор на щат

en: Select one...
bg: Избери едно...

en: September
bg: Септември

en: Set the distance that the location search covers (find events within X distance units of location search input).
bg: Заложете разстоянието, което се покрива при търсене по местоположение (намиране на събития в обсег X единици от търсеното място)

en: Settings
bg: Настройки

en: Show
bg: Показване

en: Show only the first instance of each recurring event (only affects list-style views).
bg: Показване само на първото предстоящо събитие от серия повтарящи се събития (важи за изглед Списък).

en: Show only the first upcoming instance of recurring %s
bg: Показвай само първото от предстоящите повтарящи се събития за %s

en: Show seconds?
bg: Да се показват ли секунди?

en: Single Event
bg: Еднократно събитие

en: Some additional field data still needs to be updated (unfortunately, we were unable to continue to update things automatically).
bg: Данните в някои от допълнителните полета все още се нуждаят от обновяване (за съжаление, не сме в състояние да го направим автоматично).

en: Split the series in two at this point, creating a new series out of this and all subsequent events
bg: Разделяне на серията на две. Всички събития след тази точка ще бъдат преместени в новосъздадена серия

en: Start Date
bg: Начална дата

en: State (US) Or Province (Int)
bg: Щат (САЩ) или Област

en: Su
bg: Сн

en: Sunday
bg: Неделя

en: Support
bg: Поддръжка

en: Take care of your license key. Though not required to create your first event, you'll want to get it in place as soon as possible to guarantee your access to support and upgrades. %sHere's how to find your license key%s, if you don't have it handy.
bg: Погрижете се за вашият лиценз. Въпреки че не ви е необходим, за да създадете първото си събитие, ще искате да го активирате възможно най-скоро за да си гарантирате достъп до поддръжка и обновления. %sТук ще разберете как да намерите своя регистрационен ключ%s ако не ви е под ръка.

en: Text
bg: Текст

en: Text - for the user to input text
bg: Текст - за въвеждане на свободен текст

en: Text Area
bg: Зона за писане на текст

en: Text Area - identical to a text field but providing a larger area for the user to input text
bg: Зона за писане - идентична с текстовото поле, но осигуряваща повоче място за въвеждане

en: Th
bg: Чт

en: Thanks for buying Events Calendar PRO! From all of us at Modern Tribe, we sincerely appreciate it. If you're looking for help with Events Calendar PRO, you've come to the right place. We are committed to helping make your calendar be spectacular... and hope the resources provided below will help get you there.
bg: Благодарим ви, че закупихте Events Calendar PRO! Добре дошли от всички нас в Modern Tribe. Ако имате нужда от помощ с Events Calendar PRO, то сте дошли на правилното място. Ние сме отдадени на грижата за клиентите си и се надяваме, че материалите, които сме предоставили по-долу ще ви помогнат да направите календара си страхотен.

en: The Events Calendar PRO, a premium add-on to the open source The Events Calendar plugin (required), enables recurring events, custom attributes, venue pages, new widgets and a host of other premium features.
bg: Events Calendar PRO е премиум добавка към проекта с отворен код The Events Calendar. С него ще получите много нови функции, като повтарящи се събития, индивидуални атрибути, страници на места, нови джаджи и др.

en: The current default address is: %s
bg: В момента адреса по подразбиране е: %s

en: The current default city is: %s
bg: В момента града по подразбиране е: %s

en: The current default country is: %s
bg: В момента страната по подразбиране е: %s

en: The current default organizer is: %s
bg: В момента организатора по подразбиране е: %s

en: The current default phone is: %s
bg: В момента телефона по подразбиране е: %s

en: The current default postal code/zip code is: %s
bg: В момента пощенския код по подразбиране е: %s

en: The current default province is: %s
bg: В момента областта по подразбиране е: %s

en: The current default state is: %s
bg: В момента щата по подразбиране е: %s

en: The current default venue is: %s
bg: В момента мястото по подразбиране е: %s

en: The events calendar mini calendar widget
bg: Малката календарна джаджа на The Events Calendar

en: There are no upcoming %s at this time.
bg: Няма предстоящи %s по това време.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this week. Try searching another week.
bg: Няма намерени резултати за <strong>"%s"</strong> през тази седмица. Опитайте с друга седмица.

en: There were no results found.
bg: Няма намерени резултати.

en: Third
bg: Трети(а)

en: This Week Events
bg: Събитията тази седмица

en: This Week Navigation
bg: Навигация в текущата седмица

en: Thursday
bg: Четвъртък

en: Title
bg: Заглавие

en: Title:
bg: Заглавие:

en: To begin using Events Calendar PRO, please install the latest version of <a href="%s" class="thickbox" title="%s">The Events Calendar</a>.
bg: За да започнете да използвате Events Calendar PRO, моля инсталирайте най-новата версия на <a href="%s" class="thickbox" title="%s">The Events Calendar</a>.

en: Trash Series
bg: Изтриване на серията

en: Tu
bg: Вт

en: Tuesday
bg: Вторник

en: Type:
bg: Тип:

en: Type: %s %s
bg: Вид: %s %s

en: URL - for the user to input a URL
bg: URL - за въвеждане на адрес на страница

en: Unable to continue processing recurring event data. Please reload this page to continue/try again.
bg: Не е възможно да продължи обработката на данните за повтарящото се събитие. Моля, презаредете тази страница, за да продължите/опитате отново.

en: Upcoming Events
bg: Предстоящи събития

en: Use a custom list of countries
bg: Използвай собствен списък със страни

en: Use additional fields to add unique content fields to the event admin, which can be used by anyone who creates events. Upon publication they'll appear in the event metabox that accompanies your event listing, alongside the date/time/venue/organizer/etc. </p><p>Each new piece of data needs:
bg: Използвайте допълнителни полета, за да персонализирате административния панел за създаване на събития. Тези полета ще се появяват в карето с информация, което съдържа още дата/час/място/организатор и др. </p><p>Всяко ново поле трябва да съдържа:

en: Use latitude + longitude
bg: Изплзване на географска ширина + дължина

en: Use the following panel of your customizer to change the styling of your Calendar and Event pages.
bg: Използвайте панела по-долу, за да персонализирате стиловете на вашият календар и страниците за събития.

en: Use this field if you want to override the auto-generated descriptions of event recurrence
bg: Използвайте това поле ако искате да презапишете автоматично генерираните описания за повтаряемост на събитието

[ctx: Used when displaying the word "day" in "the last day" or "the first day"]
en: day
bg: ден

[ctx: Used when displaying: "the fifth Monday" or "the fifth day"]
en: the fifth %1$s
bg: петият/петата %1$s

[ctx: Used when displaying: "the first Monday" or "the first day"]
en: the first %1$s
bg: първият/първата %1$s

[ctx: Used when displaying: "the fourth Monday" or "the fourth day"]
en: the fourth %1$s
bg: четвъртият/четвъртата %1$s

[ctx: Used when displaying: "the last Monday" or "the last day"]
en: the last %1$s
bg: последният/последната %1$s

[ctx: Used when displaying: "the second Monday" or "the second day"]
en: the second %1$s
bg: вторият/втората %1$s

[ctx: Used when displaying: "the third Monday" or "the third day"]
en: the third %1$s
bg: третият/третата %1$s

en: Users who have purchased an Events Calendar PRO license are granted total access to our %spremium support forums%s. Unlike at the %sWordPress.org support forum%s, where our involvement is limited to identifying and patching bugs, we have a dedicated support team for PRO users. We're on the PRO forums daily throughout the business week, and no thread should go more than 24-hours without a response.
bg: Потребителите закупили Events Calendar PRO гарантирано получават достъп до %sспециалните форуми за поддръжка%s. За разлика от %sфорума за поддръжка на WordPress.org%s, където следим само за открити бъгове, за специалните форуми за PRO потребителите се грижи специален екип, работещ всеки делничен ден. Ние ви гарантираме, че всеки ваш въпрос ще получи отговор до 24 часа.

en: Venue
bg: Място

en: Venue draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
bg: Черновата на мястото е обновена. <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: Venue published. <a href="%s">View venue</a>
bg: Мястото е публикувано. <a href="%s">Преглед</a>

en: Venue scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview venue</a>
bg: Мястото е планирано за: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Преглед</a>

en: Venue submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
bg: Мястото е записано. <a target="_blank" href="%s">Предварителен преглед</a>

en: Venue updated. <a href="%s">View venue</a>
bg: Мястото е обновено. <a href="%s">Преглед</a>

en: Venue:
bg: Място:

en: Vertical Layout
bg: Вертикално оформление:

en: View %1$s %2$s | View All %1$s %2$s
bg[0]: Преглед %1$s %2$s
bg[1]: Преглед на всички %1$s %2$s

en: View All Add-Ons
bg: Преглед на всички притурки

en: View More&hellip;
bg: Виж повече&hellip;

en: View all %1$s at this %2$s
bg: Виж всички %1$s в това %2$s

en: W
bg: Ср

en: We need to update the additional field data for some of your events.
bg: Налага се да обновим информацията в допълнителните поле за някои от събитията ви.

en: Wednesday
bg: Сряда

en: Week
bg: Седмица

en: Week Day Format
bg: Формат за ден от седмицата

en: Week Navigation
bg: Седмична навигация

en: Week Of
bg: Седмица от

en: Week(s) on:
bg: Седмица(и):

en: Weekly
bg: Седмично

en: Weekly on the same day
bg: Всяка седмица на този ден

en: Weekly on the same day until %1$s
bg: Всяка седмица на този ден до %1$s

en: Widgets
bg: Джаджи

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
bg: Писмената документация стига до тук... понякога е необходима човешка помощ. Така на помощ идват нашите %sфоруми за поддръжка%s.

en: Year(s) on:
bg: Година(и):

en: Yearly
bg: Годишно

en: Yearly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
bg: Годишно повтарящите се събития по индивидуален модел не могат да имат тире вместо ден на провеждане.

en: Yearly on the same date
bg: Всяка година на тази дата

en: Yearly on the same date until %1$s
bg: Всяка година на тази дата до %1$s

en: Yes
bg: Да

en: You are about to break this event out of its series.
    
    You will be able to edit it independently of the original series.
    
    This action cannot be undone.
bg: На път сте да извадите това събитие от серията му.
    
    Ще можете да редактирате събитието самостоятелно от оригиналната серия.
    
    Това действие е необратимо.

en: You are about to split this series in two.
    
    The event you selected and all subsequent events in the series will be separated into a new series of events that you can edit independently of the original series.
    
    This action cannot be undone.
bg: На път сте да разделите тази серия на две.
    
    Събитието, което сте избрали и всички следващи събития ще бъдат отделени в нова серия от събития, която можете да редактирате самостоятелно.
    
    Това действие е необратимо.

en: You are currently editing all events in a recurring series.
bg: В момента редактирате всички събития в повтарящата се серия.

en: You can use this setting to set specific, individual defaults for any new Venue you create (these will not be used for your default venue).
bg: Можете да използвате тази настройка, за да зададете индивидуални стойности по подразбиране за всяко ново място, което създавате (няма да бъдат използвани за вашето място по подразбиране).

en: You have %d venues for which we don't have geolocation data. We need to use the Google Maps API to get that information. Doing this may take a while (aprox. 1 minute for every 200 venues).
bg: Имате %d място/места, за които не разполагаме с информация за местоположението им. Ще е необходимо да използваме Google Maps API, за да намерим тези данни. Това може да отнеме известно време (прибл. 1 минута за всеки 200 места).

en: You have venues for which we don't have Geolocation information. <a href='%s'>Click here to generate it</a>.
bg: Имате събития, за които нямаме информация за местоположение. <a href='%s'>Натиснете тук, за да я въведете</a>.

en: You must select a recurrence end date
bg: Трябва да изберете край на повтаряемостта

[ctx: additional field update]
en: All fields have been updated!
bg: Всички полета са обновени!

[ctx: additional field update]
en: An unexpected error stopped the update from completing.
bg: Неочаквана грешка прекъсна обновяването.

[ctx: additional field update]
en: Working&hellip;
bg: Моля, изчакайте&hellip;

[ctx: additional fields update trigger]
en: Click here to run the updater.
bg: Натиснете тук за да стартирате обновяването.

en: and
bg: и

en: and will end
bg: и ще свърши

[ctx: custom recurrence duration]
en: and will run for:
bg: и ще продължи:

[ctx: custom recurrence duration]
en: days
bg: дни

[ctx: custom recurrence duration]
en: hours
bg: часа

[ctx: custom recurrence duration]
en: minutes
bg: минути

en: days
bg: дни

en: event
bg: събитие

en: events
bg: събития

en: hours
bg: часа

[ctx: list separator for final two elements]
en: and
bg: и

en: min
bg: мин

[ctx: occurence count text]
en: events
bg: събития

en: photo
bg: снимка

en: remove
bg: премахване

en: sec
bg: сек

en: tutorial that will walk you through the process
bg: ръководство, което ще ви преведе през процеса

en: will not occur every
bg: няма да се случва всеки

en: will not occur on
bg: няма да се случи на
