Events Calendar Pro - en to ca translation catalogue (272 entries)

en:  and
ca:  i 

en:  months
ca: mesos

en: %d instances of this event have been created through %s. <a href="%s">Learn more.</a>
ca: S'han creat %d instàncies d'aquest esdeveniment a través de %s. <a href="%s">Saber-ne més.</a>

en: %d%% complete
ca: completat %d%%

en: %s List Navigation
ca: Navegació de la llista d'%s

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
ca: La secció de %sPreguntes Freqüents sobre la Instal·lació i Configuració%s de la nostra pàgina de suport t'ajudarà a tenir una visió general del que el plugin pot i no pot fer. Aquesta secció et pot ser útil, ja que té com a objectiu abordar les qüestions bàsiques d'instal·lació no contingudes en el tutorial d'introducció.

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
ca: %sLa nostra guia d'introducció%s està pensada per a persones que es troben en la teva situació. Amb vídeos d'introducció i tutorials escrits acompanyats d'imatges, aquesta guia té com a objectiu convertir-te en un usuari experimentat en poc temps.

en: &larr; Back to %s
ca: &larr; Tornar a %s

en: (See all)
ca: (Veure tots)

en: , and
ca: , i

en: , and
ca: , i

en: <span>&laquo;</span> Previous %s
ca: <span>&laquo;</span> %s anterior

en: <span>&laquo;</span> Previous Week
ca: <span>&laquo;</span> Setmana anterior

en: A widget that displays the next upcoming x events.
ca: Un giny que mostra els propers x esdeveniments.

en: Add a filter
ca: Afegir un filtre

en: Add another
ca: Afegir un altre

en: Additional %s Fields
ca: Camps d'%s addicionals

en: Additional Fields
ca: Camps addicionals

en: Address
ca: Adreça

en: Address:
ca: Adreça:

en: After
ca: Després

en: All Day
ca: Tot el dia

en: Allow users to decide whether to show all instances of a recurring event.
ca: Permetre als usuaris decidir si es mostren totes les instàncies d'un esdeveniment recurrent.

en: April
ca: Abril

en: Are you sure you want to trash all occurrences of these events?
ca: Estàs segur de que vols llençar a la paperera totes les ocurrències d'aquests esdeveniments?

en: Are you sure you wish to remove this field and its data from all events? Once you click OK this cannot be undone.
ca: Estàs segur de que vols eliminar aquest camp i la seva informació de tots els esdeveniments? Un cop cliquis OK això no es podrà desfer.

en: At least one option (e.g. Vegetarian, Kosher, Paleo)
ca: Almenys una opció (p.e. Vegetarià, Kosher, Paleo)

en: August
ca: Agost

en: Automatically remove recurring event instances older than this
ca: Eliminar automàticament les instàncies d'esdeveniments recurrents més antigues que això 

en: Before posting a new thread, please do a search to make sure your issue hasn't already been addressed. When posting please make sure to provide as much detail about the problem as you can (with screenshots or screencasts if feasible), and make sure that you've identified whether a plugin / theme conflict could be at play in your initial message.
ca: Abans d'obrir un nou fil, si us plau, fes una cerca per assegurar-te de que el problema no s'hagi abordat prèviament. Quan publiquis el missatge assegura't de proporcionar tots els detalls possibles sobre el problema (amb captures de pantalla o screencasts si és possible), i comprova si pot haver-hi un conflicte amb un plugin / tema en el teu missatge inicial.

en: Break from Series
ca: Treure de la sèrie

en: Break this event out of its series and edit it independently
ca: Treu aquest esdeveniment de la seva sèrie i edita'l de forma independent.

en: Check this to only show weekdays on Week View
ca: Marca això per mostrar només els dies de la setmana en la vista setmanal

en: Checkbox
ca: Casella

en: Checkbox - for multiple choice
ca: Casella - per seleccions múltiples

en: City
ca: Ciutat

en: Clean up recurring events after
ca: Netejar esdeveniments recurrents després de

en: Completed!
ca: Completat!

en: Countdown Completed Text:
ca: Text compte enrere finalitzat:

en: Country
ca: País

en: Create recurring events in advance for
ca: Crear esdeveniments recurrents per avançat per

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Daily
ca: Diari

en: Date out of range.
ca: Data fora de rang.

en: Day
ca: Dia

en: Day(s)
ca: Dia(es)

en: December
ca: Desembre

en: Default Content
ca: Contingut predeterminat

en: Default address
ca: Adreça predeterminada

en: Default city
ca: Ciutat predeterminada

en: Default country
ca: País predeterminat

en: Default organizer
ca: Organitzador predeterminat

en: Default phone
ca: Telèfon predeterminat

en: Default postal code/zip code
ca: Codi postal predeterminat

en: Default province
ca: Província predeterminada

en: Default state
ca: Estat predeterminat

en: Default venue
ca: Recinte predeterminat

en: Delete Series Permanently
ca: Eliminar la sèrie de forma permanent

en: Delete all events in this series permanently
ca: Eliminar tots els esdeveniments d'aquesta sèrie de forma permanent

en: Description
ca: Descripció

en: Display:
ca: Mostrar:

en: Displays a list of upcoming events at a specific venue.
ca: Mostra una llista dels esdeveniments programats en un recinte concret.

en: Displays the time remaining until a specified event.
ca: Mostra el temps que falta fins un esdeveniment concret.

en: Distance
ca: Distància

en: Dropdown
ca: Desplegable

en: Dropdown Menu - for a dropdown menu
ca: Menú desplegable - per a un menú desplegable

en: Edit All
ca: Editar tots

en: Edit Future Events
ca: Editar propers esdeveniments

en: Edit Series
ca: Editar sèrie

en: Edit Upcoming
ca: Editar propers

en: Edit all events in this series
ca: Editar tots els esdeveniments d'aquesta sèrie

en: Enabling this option this will not remove custom field data or functionality, just the default meta box editor.
ca: Si s'habilita aquesta opció no s'eliminarà la informació dels camps personalitzats, només l'editor de metadades predeterminat.

en: End Date
ca: Data de finalització

en: Enter the format to use for week days. Used when showing days of the week in Week view.
ca: Indica el format a utilitzar pels dies de la setmana. Utilitzat quan es mostren els dies de la setmana en la vista setmanal.

en: Event Cats
ca: Categories d'esdeveniment

en: Event Cost
ca: Cost de l'esdeveniment

en: Event:
ca: Esdeveniment:

en: Event:
ca: Esdeveniment:

en: Events Countdown
ca: Compte enrere dels esdeveniments

en: Events Featured Venue
ca: Recinte d'esdeveniments destacat

en: Events List
ca: Llista d'esdeveniments

en: Every
ca: Cada

en: Every Day
ca: Cada dia

en: Every Month
ca: Cada mes

en: Every Week
ca: Cada setmana

en: Every Year
ca: Cada any

en: F
ca: Dv

en: February
ca: Febrer

en: Field Label
ca: Etiqueta del camp

en: Field Type
ca: Tipus de camp

en: Field type. These are:
ca: Tipus de camp. Aquests són:

en: Fifth
ca: Cinquè

en: Filters
ca: Filtres

en: Find out more
ca: Saber-ne més

en: First
ca: Primer

en: Fix geolocation data
ca: Reparar informació de geolocalització

en: Fix venues data
ca: Reparar informació dels recintes

en: Fixed geolocation data for %d venues
ca: Informació de geolocalització reparada a %d recintes

en: Fourth
ca: Quart

en: Frequency
ca: Freqüència

en: Frequency of recurring event must be a number
ca: La freqüència de l'esdeveniment recurrent ha de ser un número

en: Friday
ca: Divendres

en: Hide
ca: Amagar

en: Hide location search
ca: Amagar la cerca d'ubicacions

en: Hide related events
ca: Amagar esdeveniments relacionats

en: Hide this widget if there are no upcoming events:
ca: Amaga aquest giny si no hi ha esdeveniments programats:

en: Hide weekends on Week View
ca: Amagar caps de setmana a la vista setmanal

en: Hours
ca: Hores

en: If this is your first time using The Events Calendar Pro, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
ca: Si aquesta és la primera vegada que utilitzes The Events Calendar Pro, estàs d'enhorabona i en el bon camí per crear un primer esdeveniment. Aquí hi ha alguns fonaments que trobem útils per als usuaris que fan el salt per primer cop: 

en: Is
ca: És

en: Is Not
ca: No és

en: January
ca: Gener

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: Kilometers
ca: Quilòmetres

en: Label (e.g. Meal Plans)
ca: Etiqueta (p.e. Règims alimentaris)

en: Last
ca: Últim

en: Latitude
ca: Latitud

en: Location
ca: Ubicació

en: Longitude
ca: Longitud

en: M
ca: Dl

en: Map
ca: Mapa

en: Map view search distance limit
ca: Distància límit de cerca a la vista del mapa

en: March
ca: Març

en: Match all
ca: Aparellar tots

en: Match any
ca: Aparellar qualsevol

en: May
ca: Maig

en: Miles
ca: Milles

en: Monday
ca: Dilluns

en: Month(s) on the:
ca: Mes(os) al:

en: Monthly
ca: Mensual

en: Move all events in this series to the Trash
ca: Moure tots els esdeveniments d'aquests sèrie a la paperera

en: Near
ca: A prop

en: Never
ca: Mai

en: Next %s <span>&raquo;</span>
ca: %s següents <span>&raquo;</span>

en: Next Week <span>&raquo;</span>
ca: Setmana següent <span>&raquo;</span>

en: No Default
ca: Cap valor predeterminat

en: No default set
ca: Cap col·lecció predeterminada

en: No matching events listed under %s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
ca: No s'ha trobat cap esdeveniment coincident llistat a %s. Si us plau, fes una ullada al calendari complet per veure una llista completa d'esdeveniments.

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong> this week. Try searching another week.
ca: No s'han trobat esdeveniments a o a prop de <strong>"%s"</strong> aquesta setmana. Si us plau, prova amb una altra setmana. 

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong>.
ca: No s'ha trobat cap esdeveniment a o a prop de <strong>"%s"</strong>.

en: No results were found for this week. Try searching another week.
ca: No s'han trobat resultats per aquesta setmana. Si us plau, prova amb una altra setmana.

en: No saved organizers yet.
ca: Cap organitzador guardat encara.

en: No saved venues yet.
ca: Cap recinte guardat encara.

en: No upcoming %s.
ca: Cap %s programat.

en: None
ca: Cap

en: November
ca: Novembre

en: Number of events to show:
ca: Número d'esdeveniments a mostrar:

en: October
ca: Octubre

en: On
ca: A

en: On and After
ca: A i després

en: On and Before
ca: A i abans

en: On the:
ca: Al:

en: One country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom. <br> (Replaces the default list.)
ca: Un país per línia en el següent format: <br>US, Estats Units <br> UK, Regne Unit. <br> (Substitueix la llista predeterminada.)

en: Options
ca: Opcions

en: Options (one per line)
ca: Opcions (una per línia)

en: Organizer
ca: Organitzador

en: Organizer draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
ca: Esborrany de l'organitzador actualitzat. <a target="_blank" href="%s">Previsualitzar organitzador</a> 

en: Organizer published. <a href="%s">View organizer</a>
ca: Organitzador publicat. <a href="%s">Veure organitzador</a>

en: Organizer scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview organizer</a>
ca: Organitzador programat per: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previsualitzar organitzador</a>

en: Organizer submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
ca: Organitzador enviat. <a target="_blank" href="%s">Previsualitzar organitzador</a>

en: Organizer updated. <a href="%s">View organizer</a>
ca: Organitzador actualitzat. <a href="%s">Veure organitzador</a>

en: Other
ca: Altres

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
ca: Altrament, si tens esperit d'aventura, pots començar fent una ullada al menú Esdeveniments i afegint el teu primer esdeveniment. 

en: Our number one goal is helping you succeed, and to whatever extent possible, we'll help troubleshoot and guide your customizations or tweaks. While we won't build your site for you, and we can't guarantee we'll be able to get you 100% integrated with every theme or plugin out there, we'll do all we can to point you in the right direction and to make you -- and your client, as is often more importantly the case -- satisfied.
ca: El nostre objectiu número u és ajudar-te a tenir èxit, i en la mesura del possible, t'assessorarem en les personalitzacions o els retocs. Si bé no desenvoluparem la teva web per tu, i no podem garantir que serem capaços d'aconseguir que el plugin s'adapti al 100% a cada tema o plugin existent, farem tot el que possible per orientar-te en la direcció correcta i fer que - i els teus clients, com és sovint el cas - estigueu satisfets.

en: Phone
ca: Telèfon

en: Photo
ca: Foto

en: Postal Code
ca: Codi postal

en: Price
ca: Preu

en: Recurrence Count
ca: Comptador de recurrència

en: Recurrence Description:
ca: Descripció de la recurrència:

en: Recurrence End Date
ca: Data de finalització de recurrència

en: Recurrence Pattern:
ca: Patró de recurrència:

en: Recurring
ca: Recurrent

en: Recurring %s
ca: %s recurrent

en: Recurring event data is still being generated for this event. Don&#146;t worry, you can safely navigate away &ndash; the process will resume in a bit in the background.
ca: La informació de recurrència encara s'està generant per a aquest esdeveniment. No et preocupis, pots navegar de manera segura &ndash; el procés es reprendrà properament en segon pla.

en: Recurring event instances
ca: Instàncies de l'esdeveniment recurrent

en: Related %s
ca: %s relacionats

en: Remove
ca: Eliminar

en: Remove related events from the single event view
ca: Eliminar esdeveniments relacionats de la vista d'un únic esdeveniment

en: Removes location search field from the events bar on all views except for map view.
ca: Elimina la cerca d'ubicacions de la barra d'esdeveniments en totes les vistes excepte la vista del mapa.

en: Restore Series
ca: Restaurar sèrie

en: Restore all events in this series from the Trash
ca: Restaurar tots els esdeveniments d'aquesta sèrie de la paperera

en: Sa
ca: Ds

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Search
ca: Buscar

en: Second
ca: Segon

en: Select a State
ca: Selecciona un estat

en: Select one...
ca: Seleccionar un...

en: September
ca: Setembre

en: Settings
ca: Configuració

en: Show
ca: Mostrar

en: Show only the first instance of each recurring event (only affects list-style views).
ca: Mostra només la primera instància de cada esdeveniment recurrent (només afecta a les vistes en llista)

en: Show only the first upcoming instance of recurring %s
ca: Mostra només la primera instància programada de l'%s recurrent

en: Split the series in two at this point, creating a new series out of this and all subsequent events
ca: Dividir aquesta sèrie en dos en aquest punt, creant una nova sèrie d'aquest i subseqüents esdeveniments.

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: State (US) Or Province (Int)
ca: Estat (EEUU) o província (int)

en: Su
ca: Dg

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Support
ca: Suport

en: Take care of your license key. Though not required to create your first event, you'll want to get it in place as soon as possible to guarantee your access to support and upgrades. %sHere's how to find your license key%s, if you don't have it handy.
ca: Tingues cura de la teva clau de llicència. Tot i que no és necessària per crear el teu primer esdeveniment, t'aconsellem que la posis al seu lloc el més aviat possible per poder accedir al suport i les actualitzacions. %sAquí t'expliquem com trobar la teva clau de llicència%s, si no la tens a mà.

en: Text - for the user to input text
ca: Text - per introduir text

en: Th
ca: Dj

en: Thanks for buying Events Calendar PRO! From all of us at Modern Tribe, we sincerely appreciate it. If you're looking for help with Events Calendar PRO, you've come to the right place. We are committed to helping make your calendar be spectacular... and hope the resources provided below will help get you there.
ca: Gràcies per comprar Events Calendar PRO! Tot els que formem part de Modern Tribe ho apreciem sincerament. Si estàs buscant ajuda per utilitzar The Events Calendar PRO, has vingut al lloc correcte. Ens comprometem a fer que el teu calendari sigui espectacular... i esperem que els recursos proporcionats a continuació t'ajudin a aconseguir el teu objectiu.

en: The current default address is: %s
ca: L'actual adreça predeterminada és: %s

en: The current default city is: %s
ca: L'actual ciutat predeterminada és: %s

en: The current default country is: %s
ca: L'actual país predeterminat és: %s

en: The current default organizer is: %s
ca: L'actual organitzador predeterminat és: %s

en: The current default phone is: %s
ca: L'actual telèfon predeterminat és: %s

en: The current default postal code/zip code is: %s
ca: L'actual codi postal predeterminat és: %s

en: The current default province is: %s
ca: L'actual província predeterminada és: %s

en: The current default state is: %s
ca: L'actual estat predeterminat és: %s

en: The current default venue is: %s
ca: L'actual recinte predeterminat és: %s

en: The events calendar mini calendar widget
ca: El giny de mini calendari

en: There are no upcoming %s at this time.
ca: No hi ha %s programats en aquest moment.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this week. Try searching another week.
ca: No s'han trobat resultats per <strong>"%s"</strong> aquesta setmana. Si us plau, prova amb una altra setmana.

en: There were no results found.
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: Third
ca: Tercer

en: Thursday
ca: Dijous

en: Title
ca: Títol

en: Title:
ca: Títol:

en: To begin using Events Calendar PRO, please install the latest version of <a href="%s" class="thickbox" title="%s">The Events Calendar</a>.
ca: Per començar a utilitzar Events Calendar PRO, si us plau, instal·la la darrera versió de <a href="%s" class="thickbox" title="%s">The Events Calendar</a>.

en: Trash Series
ca: Llençar la sèrie a la paperera

en: Tu
ca: Dt

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Type: %s %s
ca: Tipus: %s %s

en: URL - for the user to input a URL
ca: URL - per introduir una URL

en: Unable to continue processing recurring event data. Please reload this page to continue/try again.
ca: Impossible continuar processant la informació de l'esdeveniment recurrent. Si us plau, torna a carregar aquesta pàgina per continuar/intentar-ho de nou.

en: Upcoming Events
ca: Propers esdeveniments

en: Use a custom list of countries
ca: Utilitzar una llista personalitzada de països

en: Use latitude + longitude
ca: Utilitzar latitud + longitud

en: Users who have purchased an Events Calendar PRO license are granted total access to our %spremium support forums%s. Unlike at the %sWordPress.org support forum%s, where our involvement is limited to identifying and patching bugs, we have a dedicated support team for PRO users. We're on the PRO forums daily throughout the business week, and no thread should go more than 24-hours without a response.
ca: Els usuaris que han adquirit una llicència d'Events Calendar PRO tenen accés total als nostres %sfòrums de suport premium%s. A diferència del %sfòrum de suport de WordPress.org%s, on la nostra participació està limitada a la identificació i correcció d'errors, tenim un equip de suport dedicat per als usuaris PRO. Estem en els fòrums PRO diàriament al llarg de la setmana laboral, i cap fil es queda més de 24 hores sense resposta.

en: Venue
ca: Recinte

en: Venue draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
ca: Esborrany del recinte actualitzat. <a target="_blank" href="%s">Previsualitzar recinte</a>

en: Venue published. <a href="%s">View venue</a>
ca: Recinte publicat. <a href="%s">Veure recinte</a>

en: Venue scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview venue</a>
ca: Recinte programat per: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previsualitzar recinte</a>

en: Venue submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
ca: Recinte enviat. <a target="_blank" href="%s">Previsualitzar recinte</a>

en: Venue updated. <a href="%s">View venue</a>
ca: Recinte actualitzat. <a href="%s">Veure recinte</a>

en: Venue:
ca: Recinte:

en: View All Add-Ons
ca: Veure tots els complements

en: View More&hellip;
ca: Veure més&hellip;

en: W
ca: Dc

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Week
ca: Setmana

en: Week Day Format
ca: Format del dia de la setmana

en: Week Navigation
ca: Navegació setmanal

en: Week Of
ca: Setmana de

en: Week(s) on:
ca: Setmana(es) a:

en: Weekly
ca: Setmanal

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
ca: La documentació escrita et pot ajudar només fins a cert punt... de vegades és necessària l'ajuda d'una persona real. Aquí és on entren en joc els nostres %sfòrums de suport%s.

en: Year(s) on:
ca: Any(s) a:

en: Yearly
ca: Anual

en: Yes
ca: Sí

en: You are about to break this event out of its series.
    
    You will be able to edit it independently of the original series.
    
    This action cannot be undone.
ca: Estàs a punt de treure aquest esdeveniment de la seva sèrie.
     
     Podràs editar-lo independentment de la sèrie original.
     
     Aquesta acció no es pot desfer.

en: You are about to split this series in two.
    
    The event you selected and all subsequent events in the series will be separated into a new series of events that you can edit independently of the original series.
    
    This action cannot be undone.
ca: Estàs a punt de dividir aquesta sèrie en dos.
     
     L'esdeveniment que has seleccionat i tots els esdeveniments posteriors de la sèrie se separaran en una nova sèrie d'esdeveniments que es podran editar independentment de la sèrie original.
     
     Aquesta acció no es pot desfer.

en: You are currently editing all events in a recurring series.
ca: Actualment estàs editant tots els esdeveniments d'una sèrie recurrent.

en: You can use this setting to set specific, individual defaults for any new Venue you create (these will not be used for your default venue).
ca: Pots utilitzar aquesta opció per a establir valors concrets i individuals per a qualsevol nou recinte que creïs (aquests no s'utilitzaran en el teu recinte predeterminat).

en: You have %d venues for which we don't have geolocation data. We need to use the Google Maps API to get that information. Doing this may take a while (aprox. 1 minute for every 200 venues).
ca: Hi ha %d recintes que no tenen informació de geolocalització. Hem d'utilitzar l'API de Google Maps per obtenir aquesta informació. Aquest procés pot trigar molt de temps (aprox. 1 minut per cada 200 recintes).

en: You have venues for which we don't have Geolocation information. <a href='%s'>Click here to generate it</a>.
ca: Hi ha recintes que no tenen informació de geolocalització, <a href='%s'>Clica aquí per generar-la</a>.

en: You must select a recurrence end date
ca: Has de seleccionar una data de finalització de recurrència

en: and
ca: i

en: and will end
ca: i finalitzarà

en: days
ca: dies

en: event
ca: esdeveniment

en: events
ca: esdeveniments

en: hours
ca: hores

[ctx: occurence count text]
en: events
ca: esdeveniments

en: photo
ca: foto

en: remove
ca: eliminar

en: sec
ca: seg

en: tutorial that will walk you through the process
ca: tutorial que t'acompanyarà en el procés

en: week
ca: setmana
