MailChimp for WordPress - en to fi_FI translation catalogue (349 entries)

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: Upgrade to MailChimp for WordPress Pro
fi_FI: Päivitä MailChimp for WordPress Pro-versioon

en: MailChimp API Settings
fi_FI: MailChimp API-asetukset

en: Checkbox Settings
fi_FI: Valintaruudun asetukset

en: Checkboxes
fi_FI: Valintaruudut

en: Form Settings
fi_FI: Lomakeasetukset

en: Forms
fi_FI: Lomakkeet

en: Upgrade to Pro
fi_FI: Päivitä Pro-versioon

en: This option is only available in MailChimp for WordPress Pro.
fi_FI: Tämä asetus on on saatavilla ainoastaan Pro-versiossa.

en: (PRO ONLY)
fi_FI: (Ainoastaan Pro-versio)

en: Button text
fi_FI: Painikkeen teksti

en: Initial value
fi_FI: Oletusarvo

en: (optional)
fi_FI: (valinnainen)

en: (or leave empty)
fi_FI: (tai jätä tyhjäksi)

en: Subscribe
fi_FI: Tilaa

en: Unsubscribe
fi_FI: Peru tilaus

en: Comment form
fi_FI: Kommenttilomake

en: Registration form
fi_FI: Rekisteröintilomake

en: MultiSite forms
fi_FI: MultiSite-lomakkeet

en: BuddyPress registration
fi_FI: BuddyPress-rekisteröinti

en: %s checkout
fi_FI: %s kassa

en: The plugin can only fetch a maximum of 100 lists from MailChimp, only your first 100 lists are shown.
fi_FI: Lisäosa noutaa MailChimpista tietyn määrän postituslistoja. Ainoastaan 100 ensimmäistä listaa ovat näkyvissä.

en: Renewed MailChimp cache.
fi_FI: Tyhjennä MailChimp-välimuisti.

en: Failed to renew MailChimp cache - please try again later.
fi_FI: MailChimp-välimuistin tyhjennys epäonnistui. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: MailChimp Sign-Up Form
fi_FI: MailChimp-rekisteröintikaavake

en: Displays your MailChimp for WordPress sign-up form
fi_FI: Näyttää MailChimp for WordPress rekisteröitymiskaavakkeesi

en: Newsletter
fi_FI: Uutiskirje

en: Title:
fi_FI: Otsake:

en: You can edit your sign-up form in the <a href="%s">MailChimp for WordPress form settings</a>.
fi_FI: Voit muokata kirjautumislomakettasi <a href="%s">MailChimp for WordPress lomakkeen asetuksista</a>.

en: Email address
fi_FI: Sähköpostiosoite

en: Your email address
fi_FI: Sähköpostiosoitteesi

en: Sign up
fi_FI: Tilaa

en: Sign me up for the newsletter!
fi_FI: Tilaa uutiskirje!

en: Thank you, your sign-up request was successful! Please check your e-mail inbox.
fi_FI: Kiitos, kirjautumispyyntösi onnistui! Katso sähköpostisi.

en: Oops. Something went wrong. Please try again later.
fi_FI: Hups. Jokin meni pieleen. Yritä myöhemmin uudestaan.

en: Please provide a valid email address.
fi_FI: Anna toimiva sähköpostiosoite, kiitos.

en: Given email address is already subscribed, thank you!
fi_FI: Annettuun osoitteeseen on jo tehty tilaus, kiitos!

en: Please complete the CAPTCHA.
fi_FI: Täydennä CAPTCHA, kiitos.

en: Please fill in the required fields.
fi_FI: Täytä pakolliset kentät, kiitos.

en: You were successfully unsubscribed.
fi_FI: Tilauksesi peruutettiin onnistuneesti.

en: Given email address is not subscribed.
fi_FI: Annettuun osoitteeseen ei ole tehty tilausta.

en: Yes
fi_FI: Kyllä

en: No
fi_FI: Ei

en: MailChimp for WordPress - Error
fi_FI: MailChimp for WordPress - Virhe

en: Please select a list to subscribe to in the <a href="%s">checkbox settings</a>.
fi_FI: Ole hyvä ja valitse kohdelista <a href="%s">valintaruudun asetuksiin</a>.

en: This message is only visible to administrators for debugging purposes.
fi_FI: Tämä viesti näkyy vain ylläpitäjille virheenjäljitystarkoitukseen.

en: The MailChimp server returned the following error message as a response to our sign-up request:
fi_FI: MailChimp palvelin palautti seuraavan virheilmoituksen vastauksena kirjautumispyyntöömme:

en: This is the data that was sent to MailChimp:
fi_FI: Nämä tiedot lähetettiin MailChimpiin:

en: Email address:
fi_FI: Sähköpostiosoite:

en: Merge variables:
fi_FI: Yhdistä muuttujat:

en: MailChimp Settings
fi_FI: MailChimp asetukset

en: API Settings
fi_FI: API asetukset

en: CONNECTED
fi_FI: YHDISTETTY

en: NOT CONNECTED
fi_FI: EI YHDISTETTY

en: API Key
fi_FI: API avain

en: Your MailChimp API key
fi_FI: MailChimp API avaimesi

en: Get your API key here.
fi_FI: Hae API avaimesi täältä.

en: Renew MailChimp lists
fi_FI: Uusitaan MailChimp listat

en: No lists were found in your MailChimp account
fi_FI: MailChimp-tililtäsi ei löytynyt listoja

en: To use sign-up checkboxes, select at least one list and one form to add the checkbox to.
fi_FI: Jos haluat käyttää kirjautumisessa valintaruutuja, valitse ainakin yksi lista ja yksi kaavake, johon valintaruutu lisätään.

en: MailChimp settings for checkboxes
fi_FI: MailChimp asetukset valintaruuduille

en: If you want to use sign-up checkboxes, select at least one MailChimp list to subscribe people to.
fi_FI: Jos haluat käyttää kirjautumisessa valintaruutuja, valitse ainakin yksi MailChimp-lista, johon kirjautumiset lisätään.

en: MailChimp Lists
fi_FI: MailChimp listat

en: No lists found, <a href="%s">are you connected to MailChimp</a>?
fi_FI: Listoja ei löydy, <a href="%s">oletko yhteydessä MailChimpiin</a>?

en: Select the list(s) to which people who check the checkbox should be subscribed.
fi_FI: Valitse lista(t), mihin valintaruutua käyttäneet kirjataan.

en: Double opt-in?
fi_FI: Tuplavahvistus?

en: Select "yes" if you want people to confirm their email address before being subscribed (recommended)
fi_FI: Valitse "Kyllä" jos haluat tilaajien varmistavan sähköpostiosoitteensa ennen tilausta (suositeltavaa)

en: Checkbox settings
fi_FI: Valintaruudun asetukset

en: Add the checkbox to these forms
fi_FI: Lisää valintaruudut näihin lomakkeisiin

en: Selecting a form will automatically add the sign-up checkbox to it.
fi_FI: Lomakkeen valinta lisää automaattisesti kirjautumisvalintaruudun siihen.

en: Checkbox label text
fi_FI: Valintaruudun nimiön teksti

en: HTML tags like %s are allowed in the label text.
fi_FI: HTML tagit kuten %s ovat sallittuja nimiöteksteissä.

en: Pre-check the checkbox?
fi_FI: Esitäytetäänkö valintaruutu?

en: Load some default CSS?
fi_FI: Ladataanko joku oletus-CSS?

en: Select "yes" if the checkbox appears in a weird place.
fi_FI: Valitse "Kyllä", jos valintaruutu ilmestyy omituiseen paikkaan.

en: WooCommerce checkbox position
fi_FI: WooCommerce valintaruudun sijainti

en: After the billing details
fi_FI: Laskutustietojen jälkeen

en: After the additional information
fi_FI: Lisätietojen jälkeen

en: Choose the position for the checkbox in your WooCommerce checkout form.
fi_FI: Anna valintaruudun sijainti WooCommercen kassalomakkeessa.

en: Required form settings
fi_FI: Vaaditut lomakeasetukset

en: Load form styles (CSS)?
fi_FI: Ladataanko lomakkeen tyylit (CSS)?

en: Yes, load basic form styles
fi_FI: Kyllä, lataa lomakkeen perustyylit

en: Yes, load my custom form styles
fi_FI: Kyllä, lataa muokkaamani lomaketyylit

en: Yes, load default form theme
fi_FI: Kyllä, lataa lomakkeen oletusteema

en: Light Theme
fi_FI: Vaalea teema

en: Red Theme
fi_FI: Punainen teema

en: Green Theme
fi_FI: Vihreä teema

en: Blue Theme
fi_FI: Sininen teema

en: Dark Theme
fi_FI: Tumma teema

en: Custom Color Theme
fi_FI: Muokattu teema

en: Lists this form subscribes to
fi_FI: Listat, jotka tämä lomake tilaa

en: Select the list(s) to which people who submit this form should be subscribed.
fi_FI: Valitse lista(t) jotka tilataan tällä lomakkeella.

en: Your form is missing the following (required) form fields:
fi_FI: Lomakkeestasi puuttuu seuraavat (vaadittavat) kentät:

en: Send Welcome Email?
fi_FI: Lähetä "Tervetuloa-viesti"?

en: Update existing subscribers?
fi_FI: Päivitä nykyiset tilaajat?

en: Replace interest groups?
fi_FI: Korvataanko kiinnostusryhmät?

en: Form Settings & Messages
fi_FI: Lomakkeen asetukset ja viestit

en: Select "yes" if you want to use AJAX (JavaScript) to submit forms.
fi_FI: Valitse "Kyllä" jos haluat että AJAX (JavaScript) on käytössä lomaketta lähetettäessä.

en: Hide form after a successful sign-up?
fi_FI: Kätketäänkö lomake onnistuneen kirjautumisen jälkeen?

en: Select "yes" to hide the form fields after a successful sign-up.
fi_FI: Valitse "kyllä", jos haluat kätkeä lomakkeen kentät onnistuneen kirjautumisen jälkeen.

en: Redirect to URL after successful sign-ups
fi_FI: Onnistuneen kirjautumisen jälkeen ohjaus URLiin

en: Example: %s
fi_FI: Esimerkki: %s

en: Successfully subscribed
fi_FI: Tilaus onnistui

en: Invalid email address
fi_FI: Puutteellinen sähköpostiosoite

en: The text that shows when an invalid email address is given.
fi_FI: Näytettävä teksti, kun käyttäjä antaa puutteellisen sähköpostiosoitteen.

en: Required field missing
fi_FI: Vaadittu kenttä puuttuu

en: Already subscribed
fi_FI: Jo tilattu

en: Invalid CAPTCHA
fi_FI: Puutteellinen CAPTCHA

en: General error
fi_FI: Yleinen virhe

en: The text that shows when a general error occured.
fi_FI: Teksti joka näytetään yleisen virheen tapahtuessa.

en: Unsubscribed
fi_FI: Tilaus on peruttu

en: Not subscribed
fi_FI: Ei tilattu

en: HTML tags like %s are allowed in the message fields.
fi_FI: HTML tägit kuten %s ovat sallittuja viestikentissä.

en: Form Styling
fi_FI: Lomakkeen muotoilu

en: Variables
fi_FI: Muuttujat

en: This allows you to personalise your form or response messages.
fi_FI: Tämä sallii lomakkeiden tai vastausviestien personoinnin.

en: Replaced with a captcha field.
fi_FI: Korvattu captcha kentällä.

en: Replaced with the number of subscribers on the selected list(s)
fi_FI: Korvattu tilaajien lukumäärällä valitu(i)ssa listassa / listoissa.

en: Replaced with the current site language, eg: %s
fi_FI: Korvattu sivuston omalla kielellä, esim: %s

en: Replaced with the visitor's IP address
fi_FI: Korvattu kävijän IP-osoitteella

en: Replaced with the current date (yyyy/mm/dd eg: %s)
fi_FI: Korvattu tällä päivämäärällä (vvvv/kk/pp esim: %s)

en: Replaced with the current time (hh:mm:ss eg: %s)
fi_FI: Korvattu tällä aikaleimalla (hh:mm:ss esim: %s)

en: Replaced with the logged in user's email (or nothing, if there is no logged in user)
fi_FI: Korvattu kirjautuneen käyttäjän sähköpostilla (tai ei mitllään, jos paikalla ei ole kirjautunutta käyttäjää)

en: First name of the current user
fi_FI: Käyttäjän etunimi

en: Last name of the current user
fi_FI: Käyttäjän sukunimi

en: Current user ID
fi_FI: Käyttäjän tunniste

en: Current URL
fi_FI: Nykyinen URL

en: The value of the <strong>FNAME</strong> field, if set.
fi_FI: <strong>FNAME</strong> kentän arvo, jos asetettu.

en: Add a new field
fi_FI: Lisää uusi kenttä

en: Use the tool below to generate the HTML for your form fields.
fi_FI: Käytä alla olevaa työkalua luodessasi HTML-koodia lomakkeesi kenttiin.

en: Select MailChimp field..
fi_FI: Valitse MailChimp kenttä…

en: Submit Button
fi_FI: Lähetä -painike

en: Subscribe / unsubscribe choice
fi_FI: Tilaa / peru tilaus valinta

en: List choice
fi_FI: Listan valinta

en: Label
fi_FI: Nimiö

en: Labels
fi_FI: Nimiöt

en: (leave empty to hide)
fi_FI: (kätke jättämällä tyhjäksi)

en: Required field?
fi_FI: Vaadittu kenttä?

en: Add to form
fi_FI: Lisää lomakkeeseen

en: Generated HTML
fi_FI: Luotu HTML

en: Select at least one list first.
fi_FI: Valitse aluksi ainakin yksi lista.

en: MailChimp for WordPress is in need of translations. Is the plugin not translated in your language or do you spot errors with the current translations? Helping out is easy! Head over to <a href="%s">the translation project and click "help translate"</a>.
fi_FI: MailChimp for WordPress tarvitsee käännöksiä. Eikö liitännäistä ole vielä käännettynä omalle kielellesi tai löydätkö virheitä nykyisestä käännöksestä? Auttaminen on helppoa! Suuntaa kohti <a href="%s">käännösprojektia ja klikkaa "help translate"</a>

en: Enjoying this plugin? <a href="%s">Upgrade to MailChimp for WordPress Pro</a> for an even better plugin, you will love it.
fi_FI: Pidätkö tästä liitännäisestä? Päivitä se vieläkin parempaan <a href="%s">MailChimp for WordPress Pro-versioon</a>. Tulet rakastamaan sitä.

en: This plugin is not developed by or affiliated with MailChimp in any way.
fi_FI: Tämä liitännäinen ei ole MailChimpin kehittämä, eikä se ole siihen millään tavoin sidoksissa.

en: Looking for help?
fi_FI: Tarvitsetko apua?

en: Do you enjoy this plugin?
fi_FI: Pidätkö tästä liitännäisestä?

en: Leave a %s plugin review on WordPress.org
fi_FI: Tee arvio %s liitännäisestä WordPress.org:iin

en: I am using MailChimp for WordPress by @DannyvanKooten - it is great!
fi_FI: Minulla on MailChimp for WordPress by @DannyvanKooten käytössä – ja se on upea!

en: Tweet about MailChimp for WordPress
fi_FI: Tviittaa aiheesta MailChimp for WordPress

en: Review the plugin on your blog and link to <a href="%s">the plugin page</a>.
fi_FI: Arvostele tämä liitännäinen blogissasi ja linkitä se <a href="%s">liitännäisen sivulle</a>.

en: There is an <a href="%s">affiliate program</a> as well.
fi_FI: On olemassa myös <a href="%s">kumppanuusohjelma</a>.

en: Vote "works" on the WordPress.org plugin page
fi_FI: Äänestä "Toimii" WordPress.org liitännäissivulla

en: This plugin has an even better premium version, you will absolutely love it.
fi_FI: Tästä liitännäisestä on olemassa parempi maksullinen versio, tulet ehdottomasti rakastamaan sitä.

en: Some differences with this free version of the plugin:
fi_FI: Joitakin eroavaisuuksia liitännäisen ilmaisversiossa:

en: Multiple forms
fi_FI: Useita lomakkeita

en: AJAX forms
fi_FI: AJAX lomakkeet

en: Forms do not require a full page reload.
fi_FI: Lomakkeet eivät vaadi koko sivun uudelleen lataamista.

en: Statistics
fi_FI: Tilastot

en: Create beautiful form themes with ease.
fi_FI: Luo tyylikkäitä lomakkeiden teemoja helposti.

en: Upgrade Now
fi_FI: Päivitä nyt

en: View Demo
fi_FI: Katso esittely

en: Documentation
fi_FI: Dokumentaatio

en: Save Form
fi_FI: Tallenna lomake

en: Update Form
fi_FI: Päivitä lomake

en: Back to general form settings
fi_FI: Takaisin yleisiin lomakeasetuksiin

en: Form updated.
fi_FI: Lomake päivitetty.

en: Form saved.
fi_FI: Lomake tallennettu.

en: Optional Settings
fi_FI: Valinnaiset asetukset

en: MailChimp & Plugin License Settings
fi_FI: Asetukset MailChimpille ja liitännäisen lisenssille

en: MailChimp & License
fi_FI: MailChimp & Lisenssi

en: Reports
fi_FI: Raportit

en: Please make sure the plugin is connected to MailChimp. <a href="%s">Provide a valid API key.</a>
fi_FI: Varmista että liitännäinen ja MailChimp ovat yhteydessä. <a href="%s">Anna voimassa oleva API avain</a>.

en: End date can't be before the start date
fi_FI: Lopetuspäivä ei voi olla ennen aloituspäivää

en: Couldn't create the stylesheet. Manually add the generated CSS to your theme stylesheet or use a plugin like <em>%s</em>.
fi_FI: Tyylisivua ei voi luoda. Lisää luotu tyylisivu manuaalisesti tai käytä liitännäistä kuten <em>%s</em>.

en: %sShow generated CSS%s
fi_FI: %sNäytä luotu CSS%s

en: The %sCSS Stylesheet%s has been created.
fi_FI: %sCSS tyylisivu%s on luotu.

en: <strong>Error:</strong> Please specify a form ID. Example: %s.
fi_FI: <strong>Error:</strong> Määrittele lomakkeen tunniste. Esimerkki: %s.

en: <strong>Error:</strong> Sign-up form not found. Please check if you used the correct form ID.
fi_FI: <strong>Virhe:</strong> Kirjautumislomaketta ei löydy. Tarkista, että käytät oikeata tunnistetta, kiitos.

en: IP Address
fi_FI: IP osoite

en: New MailChimp Sign-Up
fi_FI: Uusi MailChimp-kirjautuminen

en: New Sign-Up
fi_FI: Uusi kirjautuminen

en: <strong>%s</strong> signed-up at %s on %s using the form "%s".
fi_FI: <strong>%s</strong> kirjautui kohteeseen %s aikaan %s käyttäen lomaketta "%s".

en: List
fi_FI: Lista

en: Other fields
fi_FI: Muut kentät

en: Note that you've enabled double opt-in for the "%s" form. The user won't be added to the selected MailChimp lists until they confirm their email address.
fi_FI: Huomaa, että olet liittänyt tuplavarmistuksen lomakkseessa "%s". Kirjautumista ei rekisteröidä MailChimpin listaan ennen kuin käyttäjä on varmistanut sähköpostiosoitteensa.

en: This email was auto-sent by the MailChimp for WordPress plugin.
fi_FI: Tämä viesti on lähetetty automaattisesti MailChimp for WordPress liitännäisellä.

en: Displays one of your MailChimp for WordPress sign-up forms
fi_FI: Näyttää yhden MailChimp for WordPress kirjautumislomakkeistasi

en: Form:
fi_FI: Lomake:

en: Select the form to show
fi_FI: Valitse näytettävä lomake

en: You don't have any sign-up forms. <a href="%s">Create one now.</a>
fi_FI: Sinulla ei ole yhtään kirjautumislomaketta. <a href="%s">Luo sellainen nyt</a>.

en: Thank you, your sign-up request was successful! Please check your email inbox to confirm.
fi_FI: Kiitos, liittymispyyntösi onnistui! Ole hyvä ja tarkista sähköpostilaatikkosi varmistaaksesi liittymisesi.

en: I know. Don't bug me.
fi_FI: Tiedän. Ei tarvitse muistuttaa.

en: Your %s license has been activated. You have an unlimited license.
fi_FI: %s lisenssisi on aktivoitu. Käytössäsi on rajoittamaton lisenssi.

en: Your %s license has been activated. You have used %d/%d activations.
fi_FI: %s lisenssisi on aktivoitu. Olet käyttänyt %d%d aktivointia.

en: <a href="%s">Did you know you can upgrade your license?</a>
fi_FI: <a href="%s">Tiesitkö että voit päivittää lisenssisi</a>

en: <a href="%s">Your license is expiring in %d days, would you like to extend it?</a>
fi_FI: <a href="%s">Lisenssisi vanhentuu %d päivän kuluttua, haluatko jatkaa sen voimassaoloaikaa?</a>

en: Your license has expired. You must <a href="%s">renew your license</a> if you want to use it again.
fi_FI: Lisenssisi on vanhentunut. Sinun täytyy <a href="%s">uusia lisenssisi</a> jos haluat taas käyttää sitä.

en: Failed to activate your license, your license key seems to be invalid.
fi_FI: Lisenssisi aktivointi ei onnistu, lisenssiavaimesi vaikuttaa puutteelliselta.

en: Your %s license has been deactivated.
fi_FI: %s lisenssisi on nyt poistettu käytöstä.

en: Your plugin license has expired. You will no longer have access to plugin updates unless you <a href="%s">renew your license</a>.
fi_FI: Liitännäisesi lisenssi on vanhentunut. Et saa enää päivityksiä käyttöösi <a href="%s">ellet uusi lisenssiäsi</a>.

en: Failed to deactivate your %s license.
fi_FI: %s lisenssisi poistaminen käytöstä ei onnistunut.

en: Request error: "%s"
fi_FI: Virheellinen pyyntö: "%s"

en: %s: License Settings
fi_FI: %s: Lisenssin asetukset

en: %s failed to check for updates because of the following error: <em>%s</em>
fi_FI: % ei onnistunut päivitysten hakemisessa, koska tapahtui seuraava virhe: <em>%s</em>

en: This site has not been activated properly on mc4wp.com and thus cannot check for future updates. Please activate your site with a valid license key.
fi_FI: Tätä sivustoa ei ole aktivoitu asianmukaisesti mc4wp.com sivustolla ja siksi et voi tarkistaa tulevia päivityksiä. Ole hyvä ja aktivoi sivustosi voimassaolevalla lisenssiavaimella.

en: License status
fi_FI: Lisenssin tila

en: ACTIVE
fi_FI: AKTIIVINEN

en: you are receiving updates
fi_FI: vastaanotat päivityksiä

en: EXPIRED
fi_FI: VANHENTUNUT

en: you are <strong>not</strong> receiving updates.
fi_FI: sinä <strong>et</strong> saa päivityksiä.

en: INACTIVE
fi_FI: EI KÄYTÖSSÄ

en: Deactivate License
fi_FI: Poista lisenssi käytöstä

en: (deactivate your license so you can activate it on another WordPress site)
fi_FI: (poista lisenssisi käytöstä, jotta voit ottaa sen käyttöön toisella WordPress sivustolla)

en: Activate License
fi_FI: Aktivoi lisenssi

en: Please enter a license key in the field below first.
fi_FI: Anna ensin lisenssiavaimesi alla olevaan kenttään.

en: License Key
fi_FI: Lisenssiavain

en: Paste your license key here, as found in the email receipt.
fi_FI: Kopioi lisenssiavaimesi tähän. Löydät sen sähköpostiisi lähetetystä kuitista.

en: Your %s license will expire on %s.
fi_FI: %s lisenssisi vanhentuu %s.

en: %sRenew your license now%s.
fi_FI: %sUudista lisenssisi nyt%s.

en: ID
fi_FI: Tunniste

en: Form
fi_FI: Lomake

en: Shortcode
fi_FI: Lyhytkoodi

en: List(s)
fi_FI: Lista(t)

en: Last edited
fi_FI: Viimeksi muokattu

en: Edit Form
fi_FI: Muokkaa lomaketta

en: Delete
fi_FI: Poista

en: No MailChimp list(s) selected yet.
fi_FI: MailChimp list(oj)a ei vielä valittuna.

en: You have not created any sign-up forms yet. Time to do so!
fi_FI: Et ole vielä luonut yhtään kirjautumislomaketta. On aika toimia!

en: Log
fi_FI: Loki

en: Log Items
fi_FI: Lokitiedot

en: Email
fi_FI: Sähköposti

en: Success
fi_FI: Onnistui

en: Type
fi_FI: Tyyppi

en: Source
fi_FI: Lähde

en: Subscribed
fi_FI: Tilattu

en: Log items deleted.
fi_FI: Lokitiedot poistettu.

en: Registration
fi_FI: Rekisteröinti

en: Top Bar
fi_FI: Yläpalkki

en: bbPress: New Topic
fi_FI: bbPress: Uusi aihe

en: bbPress: New Reply
fi_FI: bbPress: Uusi vastaus

en: Other Form
fi_FI: Toinen lomake

en: No subscribe requests found.
fi_FI: Tilauspyyntöä ei löydy.

en: All
fi_FI: Kaikki

en: Checkbox
fi_FI: Valintaruutu

en: Order
fi_FI: Järjestys

en: Checkout
fi_FI: Kassa

en: Comment
fi_FI: Kommentti

en: deleted
fi_FI: poistettu

en: Inherit
fi_FI: Periytyvä

en: Send an email copy of the form data?
fi_FI: Lähetetäänkö kopio datasta sähköpostitse?

en: Tick "yes" if you want to receive an email with the form data for every sign-up request.
fi_FI: Merkitse "Kyllä" jos haluat saada sähköpostin jokaisesta liittymispyynnöstä.

en: Send the copy to this email:
fi_FI: Lähetä kopio tähän osoitteeseen:

en: Messages
fi_FI: Viestit

en: Other errors
fi_FI: Muut virheet

en: Submit button
fi_FI: Lähetyspainike

en: Subscribe / unsubscribe action
fi_FI: Tilaa / peru tilaus -toiminto

en: Form usage
fi_FI: Lomakkeen käyttö

en: Select "yes" if you want to update existing subscribers with the data that is sent.
fi_FI: Valitse "Kyllä" jos haluat päivittää olemassa olevat tilaajat lähetettävällä datalla.

en: Custom label texts
fi_FI: Muokatut nimiöiden tekstit

en: Forms & Settings
fi_FI: Lomakkeet & Asetukset

en: CSS Styles Builder
fi_FI: CSS tyylien rakentaja

en: License & API Settings
fi_FI: Lisenssi & API asetukset

en: No lists were found in your MailChimp account.
fi_FI: MailChimp tililtäsi ei löytynyt listoja.

en: Please use the same email address as you used when purchasing the plugin.
fi_FI: Käytä samaa sähköpostiosoitetta, jota käytit ostaessasi liitännäisen.

en: Use the fields below to create custom styling rules for your forms.
fi_FI: Käytä alla olevaa kenttää luodessasi omia CSS tyylejä lomakkeillesi.

en: Select form to build styles for:
fi_FI: Valitse lomake, jolle tehdään tyylejä:

en: Create at least one form first.
fi_FI: Luo aluksi vähintään yksi lomake.

en: You need to have JavaScript enabled to see a preview of your form.
fi_FI: Lomakkeen esikatselu vaatii JavaScriptin käyttöä.

en: Form width
fi_FI: Lomakkeen leveys

en: px or %
fi_FI: px tai %

en: Text alignment
fi_FI: Tekstin tasaus

en: Choose alignment
fi_FI: Valitse tasaus

en: Left
fi_FI: Vasen

en: Center
fi_FI: Keskitetty

en: Right
fi_FI: Oikea

en: Background color
fi_FI: Taustaväri

en: Padding
fi_FI: Täyte

en: Border color
fi_FI: Reunuksen väri

en: Border width
fi_FI: Reunuksen leveys

en: Text color
fi_FI: Tekstin väri

en: Text size
fi_FI: Tekstin koko

en: Background image
fi_FI: Taustakuva

en: Label styles
fi_FI: Nimiön tyylit

en: Label width
fi_FI: Nimiön leveys

en: Text style
fi_FI: Tekstityyli

en: Choose text style..
fi_FI: Valitse tekstityyli…

en: Normal
fi_FI: Normaali

en: Bold
fi_FI: Lihavointi

en: Italic
fi_FI: Kursiivi

en: Bold & Italic
fi_FI: Lihavointi ja kursiivi

en: Display
fi_FI: Näyttö

en: Inline
fi_FI: Upotettu

en: New line
fi_FI: Uusi rivi

en: Field styles
fi_FI: Kentän tyylit

en: Field width
fi_FI: Kentän leveys

en: Field height
fi_FI: Kentän korkeus

en: Border radius
fi_FI: Reunuksen säde

en: Button styles
fi_FI: Painikkeen tyylit

en: Button width
fi_FI: Painikkeen leveys

en: Button height
fi_FI: Painikkeen korkeus

en: Error and success messages
fi_FI: Virhe- ja onnistumisilmoitukset

en: Success text color
fi_FI: Onnistumisilmoituksen tekstin väritys

en: Error text color
fi_FI: Virheilmoituksen tekstin väri

en: Advanced
fi_FI: Edistynyt

en: CSS Selector Prefix
fi_FI: CSS valitsimen etuliite

en: Use this to create a more specific (and thus more "important") CSS selector.
fi_FI: Luo tällä tarkennettu (ja siten myös "tärkeä") CSS valitsin.

en: Manual CSS
fi_FI: Manuaalinen CSS

en: The CSS rules you enter here will be appended to the custom stylesheet.
fi_FI: Tässä antamasi CSS säännöt tullaan liittämään muokattuihin tyylisivuihin.

en: Copy styles from other form
fi_FI: Kopioi tyylit toisesta lomakkeesta

en: Copy Styles
fi_FI: Kopioi tyylit

en: Are you sure you want to copy form styles from another form? This will overwrite current styles for this form.
fi_FI: Oletko varma, että haluat kopioida tyylit toisesta lomakkeesta? Toimenpide poistaa nykyiset tyylit lomakkeestasi.

en: Are you sure you want to delete all custom styles for this form?
fi_FI: Oletko varma, että haluat poistaa kaikki tämän lomakkeen mukautetut tyylit ?

en: Delete Form Styles
fi_FI: Poista lomakkeen tyylit

en: Form preview
fi_FI: Lomakkeen esikatselu

en: Sign-Up Forms
fi_FI: Kirjautumislomakkeet

en: Create New Form
fi_FI: Luo uusi lomake

en: General form settings
fi_FI: Lomakkeen yleiset asetukset

en: If you %screated a custom stylesheet%s and want it to be loaded, select "custom form styles". Otherwise, choose the basic formatting styles or one of the default themes.
fi_FI: Jos olet %sluonut muokattuja tyylisivuja%s ja haluat ladata ne, valitset "muokatut tyylit lomakkeille". Muutoin, valitse perustyylit tai joku oletusteemoista.

en: Select Color
fi_FI: Valitse väri

en: Save all changes
fi_FI: Tallenna kaikki muutokset

en: Default MailChimp settings
fi_FI: MailChimpin oletusasetukset

en: The following settings apply to <strong>all</strong> forms but can be overridden on a per-form basis.
fi_FI: Seuraavat asetukset koskevat <strong>kaikkia</strong> lomakkeita, mutta ne voidaan ohittaa lomakekohtaisesti.

en: Default Form Settings
fi_FI: Lomakkeen oletusasetukset

en: Leave empty for no redirect. Otherwise, use complete (absolute) URLs, including <code>http://</code>.
fi_FI: Jätä tyhjäksi, jos uudelleenohjaus ei ole käytössä. Muutoin, anna täydellinen (absoluuttinen) URL, joka sisältää myös <code>http://</code>.

en: Default Messages
fi_FI: Oletus viestit

en: Today
fi_FI: Tänään

en: Yesterday
fi_FI: Eilen

en: Last Week
fi_FI: Viime viikko

en: Last Month
fi_FI: Viime kuu

en: Last Quarter
fi_FI: Viime neljännes

en: Last Year
fi_FI: Viime vuosi

en: Custom
fi_FI: Muokattu

en: From
fi_FI: Lähettäjä

en: Jan
fi_FI: Tam

en: Feb
fi_FI: Hel

en: Mar
fi_FI: Maa

en: Apr
fi_FI: Huh

en: May
fi_FI: Tou

en: Jun
fi_FI: Kes

en: Jul
fi_FI: Hei

en: Aug
fi_FI: Elo

en: Sep
fi_FI: Syy

en: Oct
fi_FI: Lok

en: Nov
fi_FI: Mar

en: Dec
fi_FI: Jou

en: To
fi_FI: Vastanottaja

en: Filter
fi_FI: Suodin

en: Show these lines:
fi_FI: Näytä nämä rivit:

note: Description of the plugin/theme
en: Adds various sign-up methods to your website.
fi_FI: Lisää useita kirjautumistapoja verkkosivullesi.
